Někdy má klient velmi jasnou představu a přesto potřebuje partnera k diskuzi, někoho, kdo mu pomůže rozhodnout nekonečné množství detailů a dotáhne s ním představu až do reálného konce.
Zadáním bylo funkční a řešení předsíně, kde se objeví obklad, něco červeného, něco z kovu a bude kam odložit si boty. Inspirací nám byl Alvar Aalto, který pracoval s velmi podobnými materiálovými kombinacemi a barevností - masivní dřevo a černo bílá s červenými doplňky. Současně bylo potřeba rozšířit čisticí zónu. Čím větší je čistící zóna, tím méně špíny je na podlaze. Opravenou podlahu jsme ukončili dubovým soklem, detailem se kterým přišla sama klientka a který do návrhu skvěle zapadl. Původně atypický botník se zaobleným rohem byl ve výrobě trochu oříšek a tak jsme ho nahradili typově vyráběným nábytkem. Červený věšák od českých designerů, zrcadlo v subtilním kovovém rámu a italské světlo jako bonbónek jsou takovými předsíňovými šperky.
Tento projekt je ukázkou jedné z našich konzultací, kterým se také věnujeme. Někdy není potřeba velké studie nebo koordinace celé realizace. Klient si řešil některé zásahy a řemeslníky sám. Průběžně jsme však spolu projekt od začátku až do konce konzultovali a řešili vzniklé detaily a další nástrahy. A že jich na tak malém prostoru bylo..
Autorka: Kristýna Sirová
Lokace: Brno, Česká republika
Rok: 2023
Foto: Kristýna Sirová