Dvoupodlažní rodinný dům ve svahu, který vznikl v rámci řadové výstavby z 80.let byl řešen jako dvougenerační. Po skoro půl století se ale nároky rodiny změnily a přišla na řadu rekonstrukce. V domě tak vznikla výzva v podobě několika dispozičních a architektonických oříšků, ke kterým si nás mladá rodina přizvala. 
Zimní zahrada
Investoři sní o zimní zahradě už spoustu let,  jsou milovníky pokojových rostlin a v domě už pomalu pro všechnu tu zeleň přestává být místo. Celková rekonstrukce je tak ideálním momentem si sen splnit. Zimní zahrada by měla být takovou malou útulnou džunglí pro ranní kávu nebo odpolední šlofík. Kromě odpočinku myslí návrh i na zalévání a přesazování rostlin.
Ložnice navíc
Spodní podlaží doteď sloužilo technickému zázemí a malé garsonce s kuchyňkou bez oken, je totiž částečně zakopané v terénu a tak má jisté limity, co se týče počtu obytných místností. Vzhledem k plánování početnější rodiny však  klienti chtěli ve spodním patře o jednu ložnici navíc. 
K řešení druhé ložnice nás vlastně přivedl dům sám. Stávající kuchyně totiž není tak úplně bez oken, má dvě malá okýnka a u nich dva malé anglické dvorečky. My jsme ‘jednoduše’ zvětšili jak okno, tak anglický dvorek, čímž jsme získali další obytnou místnost. Zároveň vznikl vcelku soukromí venkovní koutek s pobytovými schody, který současně pokoj propojuje s horní terasou. 
Schodiště
Dvougenerační dům je provozně rozdělen hned u vstupu, společné je jen zádveří. Po rekonstrukci zde ale bude žít jen jedna rodina a provoz obou pater by měl být propojenější. Přecházet mezi patry přes chladný a špinavý vstup je nelogické a nekomfortní. Investoři původně chtěli navrhnout nové zádveří jako přístavbu před domem. Dům je ale součástí řadové výstavby, která si stále drží jednotný vzhled a ten jsme nechtěli narušit.  Nakonec jsme situaci vyřešili otočením schodiště. Současně jsme zrušili komoru, která snižovala podchozí výšku. Nově se tak na schodiště nastupuje z předsíně/vstupní haly. Lépe tak navazuje na obytný prostor hlavního podlaží a zádveří už plní čistě funkci vstupního filtru.
Autoři: Kristýna Sirová, Tibor Mužík (Industry Studio)
Lokace: Kohoutovice, Brno